6 tény és tévhit a narancsbőrrel kapcsolatban
1. A NARANCSBŐRT A SZERVEZETBEN LERAKÓDOTT MÉREGANYAGOK OKOZZÁK.
Hamis!
A cellulit valójában a bőr alatti zsírsejtek bőrön való kitüremkedése. Okai között szerepelhet a nyirokrendszer elégtelen működése, a laza kötőszövetek, a mozgásszegény életmód, az egészégtelen táplálkozás, hormonális vagy genetikai hatások.
2. A NŐK HAJLAMOSABBAK A NARANCSBŐRRE, MINT A FÉRFIAK.
Igaz!
Míg a narancsbőr a felnőtt nők legalább 90%-át érinti, férfiaknál alig fordul elő. Ennek okai egyrészt az eltérő hormonális folyamatokban, másrészt a nők bőrének lazább kötőszövetében keresendő. A férfiak esetében az erősebb, feszesebb kötőszövet nem engedi, hogy kitüremkedjenek köztük a zsírsejtek.
3. A CELLULIT AZ ÉLETKORRAL ELŐREHALADVA ROMLIK
Igaz!
Mivel a hormonok is szerepet játszanak a cellulit megjelenésében, a nők öregedése sajnos bőrük szerkezetére is kihat, a kor előrehaladtával testük kevesebb ösztrogént termel – egy hormont, amely elősegíti az erek egyenletes áramlását. A kevesebb ösztrogén következtében romlik a keringés, csökken a kollagén-és elasztintermelés, a bőr tartószerkezete gyengül; rugalmatlanabbá vélik, elvékonyodik, petyhüdtté válik.
4. A NARANCSBŐR A TÚLSÚLY VELEJÁRÓJA
Hamis!
Bár a túlsúly fokozza a cellulit rizikóját, hisz minél több zsír van a bőr alatt, annál valószínűbb, hogy valahol kitüremkedik a kötőszöveten, a narancsbőr vékony, egészségesen táplálkozó és sportoló nőkkel is előfordul.
5. A FOGYÓKÚRA ELTŰNTETI A NARANCSBŐRT.
Hamis!
Sajnos általában a sima fogyókúra sem célravezető, mert a sejtekben rekedt anyag fő tömege nem zsír, hanem víz (ennek ellenére vízhajtókra sem reagál).
6. AZ ALAKFORMÁLÓ, BŐRFESZESÍTŐ KRÉMEK EGYSZERŰEN ELTŰNTETIK A CELLULITOT
Hamis!
Bár az alakformáló krémek hatóanyagaik révén- például a koffein, a chili vagy a gyömbér– fokozzák a helyi keringést, a salakanyagok elszállítását, valamint segítenek csökkenteni a zsírsejtek méretét- önmagukban nem oldják meg véglegesen, inkább sikeresen elfedik a problémát.
A narancsbőrt egyszerre több fronton, célzottan érdemes kezelni, hogy eredményes legyen: diétával, egészséges táplálkozással és megfelelő folyadékbevitellel, rendszeres mozgással, komolyabb esetben olyan gépi kezelésekkel, mint a testtekercselés vagy az ultrahangos mélymasszázs vagy a rádiófrekvenciás kezelés.