A masszázs és az omikron
2020 óta sajnos az is megtanulta a görög ÁBC néhány betűjét, aki nem akarta. A WHO, azaz az Egészségügyi Világszervezet döntése értelmében tehát az egyes mutációk nevei, pl. a delta, vagy az omikron bekúsztak a vendégek és a masszőrök életébe. Partneroldalunk a Masszőrök Országos Szövetsége hivatalos Facebook oldalán is felmerült a kérdés, hogy vajon az új, enyhébb tüneteket produkáló, ellenben roppant fertőzőképes omikron variáns miatt hogyan alakulnak a lemondások. Szintén problémát okozhat az is, ha maga a masszőr beteg... Hiszen hiába szerezted be a legújabb illatú masszázsolajokat, ha Te, vagy a vendéged betegszik le, akkor szegények csak a polcon várják a szebb jövőt.
COVID, VAGY NEM COVID...
... ez a jó kérdés. Napjainkban egy kis meghűlést, vagy náthát is azonnal koronavírusként diagnosztizálunk magunkon, holott sok más oka lehet még annak, ha felső légúti tüneteket produkálunk. A szeszélyes időjárás, a nagy hőingadozás, a metsző szél, majd utána a fűtött járművek, vagy belső terekbe történő ki és bemenetel, mind elősegítik a kisebb, nagyobb megfázások kialakulását. Amikor azonban a masszőr bármilyen tünetet észlel magán, legbiztosabb az, ha tesztel.
NE DOLGOZZ BETEGEN
A masszázs kőkemény, fizikai munka, mely a szakember kezeit és fizikumát egyaránt igénybe veszi. Ez nem az a munkakör, ahol lehetőség van a percenkénti orrfújásra, tüsszögésre és lássuk be, ez nem is igen való egy olyan helyre, ahol a cél az egészségmegőrzés. Tehát koronavírus ide-nátha oda, mindenképpen érdemes kikúrálnod magad, amíg meg nem gyógyulsz. A vendégek is meg fogják érteni ezt, sőt, hálásak lesznek, amiért felelősen gondolkozol és vigyázol rájuk! Ebben a cikkünkben már beszéltünk a hirtelen lemondások kezeléséről, ha lemaradtál róla, olvasd el a hasznos tippekért.
TESZTELNI, VAGY SEM?
A patikákban kapható úgynevezett gyorstesztek villám segítséget nyújtanak, ám nem 100%-ban biztosak. Sajnos a pozitív, viszont általában valóban fertőzöttséget jelez. Így, ha ez utóbbi áll fenn, mindenképpen kezd meg az otthoni karanténban történő lábadozást. HA negatív a gyorsteszt, de nem múlnak, vagy netán erősödnek a tünetek, viszont mindenképp végeztess egy mintavételi helyen PCR tesztet, ez ugyanis már biztosabb eredményt mutathat.
VENDÉGKOMMUNIKÁCIÓ, BETEGSÉG ESETÉN
Mindenképpen érdemes végigtelefonálni a bejelentkezett vendégeket és elmondani Nekik, hogy betegség miatt egy ideig nem tudod őket fogadni. Ugyanakkor biztosítsd őket arról, hogy gyógyulásodat követően feltétlen értesíted őket és kapnak újabb időpontot. Mindenképpen kommunikáld a közösségi média felületeiden is, hogy betegség miatt zárva leszel. Amennyiben egyedül dolgozol, úgy kérd meg egy rokonodat, vagy barátodat, hogy az ajtóra, jól látható helyre is függessze ki, hogy zárva tartasz.
HA A VENDÉG LESZ BETEG
Mindenképpen kommunikáld vendégeid felé azt, hogy ha betegnek érzi magát, náthás, folyik az orra, akkor kéred, inkább ne jöjjön el. Egyeztess vele, hogy amint meggyógyult, örömmel várod, de betegen sajnos nem áll módodban fogadni.
A felső légúti tünetek kezelésére és a gyógyulás elősegítésére vegyél egy finom fürdőt, amelybe tegyél a Frissítő Fürdősó és Lábáztató Só – Eukaliptusz termékünkből, mely kiválóan tisztíthatja a légutakat.
Az oltásokon túl az egymásra való kölcsönös odafigyeléssel is segíthetjük egymást a vírus elleni harcban, abban a reményben, hogy a tavasz elhozza újra a várva várt szabadságot. Így az emberek élete újra kiszámíthatóbb és tervezhetőbb lesz.